Co je to USB Type-C?

V roce 2015 byla představena nová verze MacBook Air.Při prezentaci hovořil Tim Cook, vedoucí Apple, jako obvykle o nových funkcích a možnostech zařízení.Byl v něm jeden detail, který zajímal nejen přívržence Apple.Jak jste asi uhodli, šlo o zcela nový konektor USB typu C.

Co je to?

USB Type-C je vývojový stupeň vývoje formátu univerzální sériové sběrnice (USB), o kterém jste pravděpodobně slyšeli a která je pravděpodobně nejběžnější technologií v oblasti mobilních a periferních zařízení.

Toto je vývoj, nikoli revoluce, i když některé jednotlivé body lze nazvat revolucionáři.USB Type-C tedy umožňuje přenos nejen souborů, ale i videa!

Ihned chci mluvit o označeních USB Type-C a USB 3.1.Nemyslí to totéž, i když jdou ruku v ruce: USB Type-C je specifikace USB, USB 3.1 je v podstatě číselné označení, což znamená rychlost přenosu dat.Zhruba řečeno, USB Type-C běží na technologii USB 3.1.Mimochodem, rychlost přenosu dat je velmi vysoká - přes 1200 MB /s proti 500 MB /s s USB 3.0!

Porovnání USB typu C a USB typu A:

Zde je porovnání USB typu C a microUSB (jeden z nejpopulárnějších používaných formátův mobilní sféře):

Jaká je výhoda USB typu C?

Jak je popsáno výše, v rychlostech přenosu dat.To však není jedinou výhodou této technologie.USB 3.1 má tedy velký maximální výkon, což znamená, že brzy to bude možnéPřipojte další zařízení, jako jsou reproduktory, bez dalšího zdroje napájení.Jen si to představte - vzali reproduktory do přírody, připojili je pomocí USB Type-C a poslouchali hudbu!

Dalším velkým plusem je současná síla až 5A.To vám umožní nabíjet chytrý telefon, tablet nebo jakékoli jiné zařízení mnohem rychleji.Hlavní věc je, že toto zařízení podporuje technologii rychlého nabíjení.

Konečně lze nyní zástrčku zasunout na obě strany - je symetrická.Až do nedávné doby byla taková potěšení k dispozici pouze pro iPhone a iPad a nyní pro všechna další zařízení, která používají technologii USB Type-C.

Která zařízení používají USB typu C?

Mnoho.Jedná se o notebooky a tablety a chytré telefony.Pravděpodobně v budoucnu bude přechod na zařízení USB typu C založený na systému Android výrazně urychlen, protože společnost Google doporučila výrobcům, aby toto rozhraní používali při svých budoucích inovacích.

Notebook od společnosti Google:

Google Pixel smartphone:

Existují adaptérypro USB Type-C?

Ano, pro každý vkus a rozpočet.