Co je to tónový režim telefonu?

Představte si tuto situaci: zavoláte službu zákaznické podpory, řekněme, poskytovateli internetu.Chcete-li se dostat k podpůrné službě, nikoli k prodejní službě, musíte uvést telefon do tónového režimu a vytočit číslo.Zde někteří uživatelé upadnou - říkají, jaký je tónový režim a jak do něj přenést telefon?

Tónový režim (z angličtiny. DTMF, dvoubarevná vícefrekvenční) - dvoubarevný vícefrekvenční analogový signál, který se používá pro telefonní číslo.

Existuje jiný typ režimu - puls, je zastaralý a používá se velmi zřídka.Hlavní výhodou tónového režimu oproti pulznímu režimu je rychlost vytáčení, je mnohem vyšší.

Jak uvést telefon do tónového režimu?

Pokud voláte z mobilního telefonu nebo smartphonu, pak to tak není.Faktem je, že mobilní zařízení zpočátku pracují v tónovém režimu.Pokud vás tedy autoinformátor požádá o uvedení telefonu do tónového režimu, jednoduše tuto zprávu ignorujete a stisknutím požadovaného čísla na smartphonu se připojíte k operátorovi.

Pokud hovor přichází z pevného telefonu, pracuje s největší pravděpodobností v pulzním režimu, protože většina ruských ústředen pracuje v tomto režimu.Tónový režim se obvykle aktivuje stisknutím tlačítka * (hvězdička).V některých případech má telefon samostatná tlačítka pro dva režimy - P a T.