Co je to telefonický spam?

Spam, spam, spam ... Jak často slyšíme toto slovo.A není divu, protože všude jsme sledováni reklamou, kterou bychom nechtěli vidět (toto je spam).Existuje spousta typů spamu, ale dnes budeme hovořit o telefonním spamu - jak k tomu dochází a jak se s ním vypořádat.

Nechtěné telefonní hovory

Jeden z nejvíce nepříjemných typů spamu.Neznámé číslo zazvoní, vyzvednete telefon a začíná: anglická škola, bezplatné omlazení v salonu krásy, investice do nákupu akcií atd.Je snadné uhodnout, že sýr zdarma je pouze v past na myši, a proto se volající starají pouze o vlastní kapsu a kapsu svého zaměstnavatele.

Ale to jsou všechny texty.Otázka je jiná - jak se zbavit tohoto typu spamu?Pokud je vaše číslo v informačním bulletinu, nejjednodušším způsobem je zablokovat všechna příchozí čísla, která nejsou uvedena v notebooku.Pokud existuje taková příležitost, udělejte to.

Příklad založený na chytrém telefonu Huawei /Honor.Přejděte na Nastavení.

Stiskněte tlačítko „Menu“ a poté vyberte „Filtr hrozeb“.

Klepněte na rychlostní stupeň.

Klikněte na řádek „Intercepční pravidla“.

Zablokujte všechna neznámá čísla.

Nyní vaše zařízení zmešká hovory pouze od těch účastníků, kteří jsou zaznamenáni v adresáři.

Obsessive SMS zprávy

Možná o něco lepší než telefonní hovory, protože není třeba komunikovat s prodejci cokolitelefon.Skutečný vztek však může vyvolat i spam.

Příklad spamu SMS:

Často můžete odpojit všechny příchozí SMS od neznámých čísel.Například u stejných chytrých telefonů Huawei /Honor to lze provést v podsekci „Pravidla odpočinku“.

Oznámení o nevyžádané poště z prohlížeče

Ve skutečnosti pro to mohou být užitečná oznámení od samotného prohlížeče, protožeObecně to bylo spočítáno zpočátku, ale ve skutečnosti nejčastěji v oznámeních vidíme rušivou reklamu.Navíc sám uživatel nejčastěji dává povolení k přijímání zpráv - kliknutím na tlačítko v okně, které se otevře.

Podrobné pokyny, jak se těchto oznámení zbavit, jsou zde.Nebudeme opakovat.

Spam na sociálních sítích

Dnes to není tak rozšířené jako dříve, protože na sociálních sítích existuje mnoho úrovní ochrany.Stále však můžete dostat zprávu od svého přítele, který žádá o peníze v půjčkách - převod z karty na kartu.Ve velké většině případů to naznačuje, že přítel byl hacknut a podvodníci od vás chtějí odpočítat.Při přijímání takových zpráv buďte velmi opatrní.

Stává se, že dostanete nějakou reklamní zprávu, ale opakujeme to znovu, nyní se to stává mnohem méně často než dříve.

Proč je tento telefon spam?Ano, protože drtivá většina uživatelů „sociálních sítí“ používá smartphone ke komunikaci.