Co je to světelný senzor v telefonu a proč je to nutné?

Moderní chytré telefony jsou vybaveny velkým množstvím funkcí - z dobrého důvodu se nazývají kapesní počítače.I když ve skutečnosti mají ještě více funkcí než známý domácí počítač nebo notebook.

U některých modelů smartphonů je nainstalováno několik různých senzorů najednou, aby pomohly uživateli.Například přibližovací senzor nebo světlo.Už jsme mluvili o prvním, o druhém mluvíme právě teď.

K automatickému nastavení jasu displeje je vyžadován světelný senzor.Zachycuje stupeň aktuálního venkovního osvětlení a automaticky upravuje jas obrazovky smartphonu.Ne všechny smartphony mají světelný senzor, obvykle levné modely se bez něj neobejdou.

Zde je to, jak to vypadá na Samsung Galaxy Note 3:

Jak vidíte, samotný senzor je téměř neviditelný, ale plní důležitou funkci.

Je třeba?Podle našeho názoru je to nutné.Jednoduchý příklad: šel jsi do postele, dal si vedle sebe smartphone.Nemůžete usnout, zvednout zařízení, zapnout obrazovku a doslova paprsky do očí se světlem - obrazovka se v noci jeví tak jasná.Je-li nainstalován světelný senzor, jas displeje se automaticky sníží na pohodlnou úroveň.A pokud se vám nelíbí, jak světelný senzor funguje (k tomu dochází), stačí jej vypnout.

Senzor se jednoduše zapíná a vypíná - v nastavení.Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je tedy v nabídce, která je umístěna pod oponou - musíte zaškrtnout nebo zrušit zaškrtnutí políčka „Auto“.

Nebo přejděte do nastavenízobrazte a zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí políčka podle obrázku: