Co je to smartphone s rychlým nabíjením?

Smartphony jsou dnes vybaveny výkonným „hardwarem“ a mnoha různými funkcemi.Jednou z nich je funkce rychlého nabíjení.Doposud se používá pouze na vlajkových zařízeních, ale v budoucnu se objeví na levných chytrých telefonech.Co je to?

Název funkce formálně odráží její podstatu - smartphone se může rychle nabíjet.Přesněji řečeno, může nabíjet rychleji než smartphony, které nejsou vybaveny funkcí rychlého nabíjení.Například Sasmung Galaxy Note 4 s kapacitou baterie něco přes 3000 mAh za 30 minut je schopna nabíjet až 50%!Souhlasím, výsledek je působivý.Je pravda, že plné nabití trvá mnohem déle, ale rychlost nabíjení bude stále vysoká.

Dosud je rychlé nabíjení podporováno pouze specifickými procesory.Jedním z vůdců v této oblasti je Qualcomm, který vyrábí procesory Snapdragon, které se používají v mnoha chytrých telefonech.Proprietární technologie rychlého nabíjení funguje pouze s vhodným napájecím adaptérem.Pokud používáte jiný adaptér, můžete na tuto technologii zapomenout.

Jak se smartphone rychle nabíjí?

Každé zařízení je navrženo pro specifický proud a napětí, to znamená, že při nabíjení zařízení prochází pouze určitou proudovou silou.

Speciální adaptéry, které se používají v chytrých telefonech s funkcí rychlého nabíjení, umožňují zařízení přijímat větší napětí a proud.Díky této technologii se smartphone hodně nabíjírychlejší.

Je pravda, že zde je jeden velmi důležitý znak, který je třeba vzít v úvahu.Faktem je, že zrychlené nabíjení zařízení je rozděleno do několika fází.V první fázi je dodáván maximální proud, takže náboj zařízení doslova roste před našimi očima.Po dosažení 50-70% se však současná síla začne prudce snižovat, v důsledku čehož se rychlost nabíjení zbývajících 100% snižuje.Proč se to dělá?Je to jednoduché - tak, aby se baterie nepřehřála a nezhoršila.Mimochodem, to je důvod, proč v reklamních technologiích rychlého nabíjení říká něco jako: „Za pouhých 30 minut můžete nabíjet svůj smartphone až 50%!“, Protože až do zbývajících 100% lze zařízení nabíjet další hodinu nebo i déle.

Proč potřebujeme technologii rychlého nabíjení?

Je zřejmé, že vám to umožní zkrátit dobu nabíjení zařízení, což je samozřejmě velké plus.Ve skutečnosti je hlavní důraz kladen na nabíjení během prvních 10-20 minut.Příklad: smartphone se vybije, doslova zbývá 5%.Běžíte do kavárny, objednáte si kávu a zapnete zařízení, naštěstí je síťový adaptér s vámi.Po dobu 10–15 minut, kdy pijete kávu, bude mít zařízení čas na nabití až 35–50%, což je dost na celý den.A podle našeho názoru je to obrovská výhoda této technologie.

Mimochodem, podobná technologie se používá také na mnoha elektrických vozidlech: v prvních několika hodinách se baterie mohou nabít až na 50–80% a zbývající nabíjení může trvat dalších 5-6 hodin, pokud ne více.