Co je to selfie?

Jelikož je náš web věnován operačnímu systému Android a na něm je postavena většina vyrobených mobilních zařízení, jednoduše nemůžeme obejít věci, které nějak souvisí se světem mobilní technologie.Takže dnes mluvíme o jednom slově, které změnilo svět.

Slovo „selfie“ k nám přišlo z anglického jazyka - selfie (ze slova self, což se překládá jako „já“ nebo „já“).Selfies jsou typ autoportrétu, ve kterém se uživatel zachytí na fotoaparátu.Přední kamera smartphonu nebo telefonu se zpravidla používá k vytvoření selfie, ale často se selfies vytvářejí zobrazením hlavní kamery v zrcadle nebo pomocí takzvané selfie stick, o které náš web již mluvil.

Člověk by si mohl myslet, že vytvoření autoportrétu ve stylu „selfie“ se objevilo nedávno, ale není tomu tak.První autoportréty se objevily na samém začátku 20. století.Je například známa fotografie velkovévodkyně Anastasie Nikolaevny, kterou vytvořila v roce 1914.Potom byla mladá Anastasia Nikolaevna schopna pořídit fotografii do zrcadla a poslat ji kamarádce.V budoucnosti se autoportréty staly všeobecně známými, ale teprve s příchodem chytrých telefonů dosáhl jejich úspěch zcela nových výšin.

Podle různých zdrojů se slovo selfie poprvé objevilo v roce 2002 na jednom z australských fór, ale bylo to nejčastěji o deset let později.V roce 2013 bylo slovo přidáno do Oxford Online English Dictionary.

V naší zemi se slovo „selfie“ někdy nahrazuje výrazem „self-shooter“ nebo „self“.

Selfies jsou jedním z nejpopulárnějších typů fotografií.Selfie jsou také populární mezi slavnými lidmi.Například selfie Arnolda Schwarzeneggera (instagram.com/p/uBC93pjcV-/):

Selfie Cristiano Ronaldo (instagram.com/p/BHWzPMQAj3x/):

Selfie od Dmitrije Medveděva (instagram.com/p/pHCGyPA_Oh/):

Je třeba poznamenat, že selfies jsou často kritizovánia to není překvapivé.Někteří uživatelé tedy nahrávají selfies v extrémních situacích (například při setkání s nebezpečnými zvířaty), zatímco jiní nahrávají fotografie se zbraněmi v ruce, což nelze udělat.Takové fotografie jsou spojeny s rizikem zranění a někdy dokonce vedou ke smrti (takové případy jsou známy).