Co je to screenshot telefonu a k čemu je?

Screenshot - Nezastupitelná věc!Řekněme, že na obrazovce zařízení (chytrý telefon, počítač nebo notebook) vidíte některé konkrétní informace, které musíte okamžitě zachytit.A otázkou je, jak to udělat?Odpověď je pořídit snímek obrazovky!Snímek obrazovky nebo jednoduše snímek obrazovky je vše, co uživatel vidí na obrazovce svého zařízení v okamžiku, kdy snímek pořídil.Ano, k vytvoření snímku obrazovky nepotřebujete fotoaparát ani druhý smartphone - můžete to udělat pomocí softwaru zařízení.

Ve skutečnosti je to úplná odpověď - o tom není nic, čeho by se chvalost.Mnohem důležitější je technika snímání obrazovky.Dnes je to velmi jednoduchá záležitost, kterou vám nyní ukážeme.Příkladem bude smartphone Huawei /Honor.Pokud máte zařízení jiné společnosti, nebojte se, algoritmus je přibližně stejný - pro operační systém Android.

Otevřete závěs a vyhledejte ikonu „Screenshot“.V našem příkladu je k dispozici.Stačí kliknout na tuto ikonu a automaticky se vytvoří screenshot.

Vezměte prosím na vědomí, že závěs lze vyvolat i v aplikaci a odtud si můžete pořídit snímek obrazovky.Mimochodem, výše uvedený snímek je také snímek obrazovky, který byl pořízen pro tento článek.Zde je příklad.

Dosud ne všichni smartphony dostali nevidomé tlačítko k vytvoření obrazovky pro tisk, a pak budete muset jednat jako obvykle - stiskněte klávesy.Na drtivé většině chytrých telefonů s Androidem musíte současně stisknout klávesy pro snížení a vypínání zvukuasi na sekundu, dokud nebude pořízen snímek obrazovky.

V některých případech se používá jiná kombinace kláves - zvyšte a zapněte zvuk.

Na chytrých telefonech Samsung s fyzickým tlačítkem Domů můžete stisknout tlačítka napájení a Domů.

Je zajímavé, že podobný způsob funguje i na iPhonu (relevantní pro zařízení s fyzickým domovským klíčem).

Snímky se ukládají do aplikace Galerie.

Sekce - „Screenshots“.

Rovněž stojí za zmínku, že mnoho výrobců přidává pro firmware proprietární metody screenshotů.Například ve stejném EMUI pro Huawei /Honor bylo možné vytvořit snímek obrazovky se třemi prsty, které musíte nakreslit na displej.Chcete-li tuto funkci aktivovat, přejděte na „Nastavení“.

Otevřete sekci Správa.

Klepněte na položku Pohyb.

Vyberte řádek „Snímek obrazovky se třemi prsty“.

Zapněte funkci.

Jak to funguje, je vidět na obrázku výše.