Co je to PowerBank a jak ji používat?

Z angličtiny lze slovo PowerBank překládat jako nabíječku nebo přenosnou nabíječku.Ve skutečnosti je vše jasné z názvu - u PowerBank můžete zařízení nabíjet, ale které?Závisí to na samotném nabíjení - některé mohou nabíjet pouze chytré telefony, jiné jsou dokonce vhodné pro notebooky.Uvědomte si, že uživatelé raději používají PowerBank primárně k nabíjení smartphonu, mnohem méně často - tabletu.

Tento typ přenosného nabíjení má zpravidla několik stupňů ochrany, které neumožňují deaktivovat baterii smartphonu, ovládat stupeň nabíjení, nedovolit přehřátí zařízení atd.

Některé z PowerBanks dostaly příležitost rychle se nabít, což se samozřejmě nemůže radovat: nabíjení typického smartphonu trvá 1-1,5 hodiny proti 2,5-3.

Pokud jde o vzhled přenosného nabíjení, výběr je v tomto ohledu obrovský: některé společnosti upřednostňují klasické možnosti, zatímco jiné upřednostňují neobvyklé možnosti.V prodeji jsou tedy poplatky ve formě baterky, například:

A toto je klasická verze od Xiaomi.

Kapacita PowerBank se může velmi lišit.Kompaktní nabíjení má zpravidla kapacitu asi 2000-3000 mAh, což by teoreticky mělo stačit k nabití jednoho typického smartphonu, ale možnosti pro 5000-10000 mAh jsou běžnější.K dispozici je také 20 000 mAh, ale poptávka po nich je nižší, a to i kvůli vyšším nákladům a mnohem větším rozměrům.

Jak používat PowerBank?

Ach, je to velmi jednoduché.Zapnutonajdete jeden nebo více portů USB v případě (v druhém případě můžete nabíjet několik zařízení najednou).

Připojte kabel k PowerBank a druhou stranu k smartphonu.Nabíjení smartphonu se spustí okamžitě - pokud je nabitá PowerBank.

A je to všechno, čtenář se zeptá?Ano!Nedokážete si představit snadnější způsob.

K nabíjení samotné PowerBank použijte síťové nabíjení a kabel.Jak je vidět na obrázku níže, další port se používá k nabíjení PoiwerBank.

Na fotografiích - Xiaomi PowerBank, má indikátor nabíjení ve tvaru 4 LED.

A stisknutím tlačítka vedle nich se zobrazí úroveň zbývajícího náboje.

Velmi pohodlné.U některých rozpočtových poplatků však funkce prohlížení zbývajících poplatků vůbec není k dispozici.