Co je to iOS?

Ano, naše stránky jsou věnované operačnímu systému Android.To však neznamená, že obejdeme další operační systémy a zařízení, která jsou na nich zabudována.Dnes vám řekneme o systému iOS - jednom z nejlepších a nejpopulárnějších operačních systémů.

iOS je operační systém pro tablety, smartphony a mobilní přehrávače od společnosti Apple, který je nainstalován pouze na zařízeních od společnosti Apple, včetně iPhone, iPod Touch a iPad.Systém iOS nelze nainstalovat na jiná zařízení, stejně jako nemůžete nainstalovat operační systém Android na stejný iPhone.

Historie vzniku

Předpokládá se, že výkonný ředitel společnosti Apple Steve Jobs se rozhodl implementovat dotykovou obrazovku pro počítač, který podporuje několik kliknutí, která by mohla být použita bez klávesnice nebo myši.Později, když byl prototyp již vyvinut, přišel Jobs s dalším nápadem - implementovat tuto technologii na mobilní telefon.Připomeňme, že v té době se o Appleech nemluvilo.Ve dvoře byl rok 2005.

Společnost se podílela na vytvoření mobilního telefonu Motorola ROKR, který byl uveden ve stejném roce 2005.Telefon byl mimo jiné umístěn jako hráč, jehož rozhraní se podobalo rozhraní iPodu.Kromě toho zařízení interagovalo s iTunes.Bohužel, zařízení nezískalo velký úspěch na trhu.

Ve ​​stejném roce 2005 se Jobs rozhodl spolupracovat s mobilním operátorem Cingular.Řekl, že Apple je připraven vytvořit svůj vlastní telefon.Společnosti úzce spolupracovaly, ale zároveň informovaly o vytvoření telefonuopatrně se schovává.

A již v roce 2007, 9. ledna, byl na konferenci Macworld Conference & Expo v San Franciscu představen iPhone první generace.Samozřejmě, zvěsti o tom, že Apple vytvořil telefon, už byly kolem, ale ani ti nejoddanější fanoušci tomu nevěřili.Přesto byl smartphone představen a byl to skutečný pocit - v té době žádný výrobce neměl nic podobného.Časopis Time nazval iPhone vynálezem roku.

Samotné zařízení již bylo založeno na operačním systému iOS.Je pravda, že zpočátku společnost nenabízela pro mobilní operační systém samostatné jméno, takže sloganem bylo: „iPhone běží na OS X“.

Uživatelské rozhraní iOS je založeno na konceptu přímé interakce pomocí gest multitouch.Ovládací prvky rozhraní se skládají z tlačítek, přepínačů a posuvníků.Všechna tlačítka jsou samozřejmě citlivá na dotyk s výjimkou tlačítka Home, tlačítka Power, tlačítka ovládání hlasitosti a tlačítka režimu vibrací.

Je pozoruhodné, že iOS se objevil dříve než operační systém Android.I přes tuto skutečnost je od roku 2015 podíl Androidu mezi smartphony asi 80%, zatímco iOS asi 14%.Důvodem je skutečnost, že většina společností, které vyrábějí mobilní zařízení, na nich instaluje Android.Pokud Apple dovolil udělat totéž, je stále neznámo, kdo by byl před.

Fotografie pro iOS:

O App Store
]

App Store je obchod s aplikacemi pro iPhone, iPad a iPod Touch.Aplikace si můžete stáhnout zdarma i zakoupit propříplatek.Od roku 2015 nabízí obchod více než 1,5 milionu aplikací pro iPhone a iPod Touch a přibližně 730 tisíc aplikací pro tablety iPad.Celkový počet stažení za stejný rok přesahuje 100 miliard!

Většina aplikací stojí od 0,99 do 9,99 $.

Je zajímavé, že App Store vyšel mnohem později, než byl představen první iPhone - k tomu došlo v červenci 2008, to znamená v okamžiku, kdy byl představen iPhone 3g.

Před časem přidala společnost Apple podporu pro rubl v App Store, takže aplikace lze zakoupit bez převodu na dolary, což je pro ruské uživatele velmi výhodné.