Co je to gyroskop v telefonu a proč je to nutné?

Gyroskop je zařízení, které je schopné reagovat na změny orientačních úhlů těla, na kterém je namontováno vzhledem k inerciálnímu referenčnímu rámci.Nejjednodušším příkladem gyroskopu je točící se špičková hračka.

Věří se, že gyroskop byl vytvořen německým astronomem a matematikem John Bonenbergerem v roce 1817, ačkoli existují i ​​jiná data, ve kterých byl Bonenberger uveden jako tvůrce zařízení již v roce 1813.

Gyroskopy se používají v lodní dopravě, astronautice, letectví, domácích spotřebičích, hračkách atd.Gyroskop se samozřejmě používá také v mobilních zařízeních.

Existuje názor, že gyroskop je stejný jako akcelerometr, ale není to vůbec.Pokud posledně jmenovaný měří projekci zdánlivého zrychlení, pak gyroskop zafixuje polohu objektu v prostoru vzhledem ke třem rovinám.Tato dvě zařízení však plní podobné funkce: gyroskop je zodpovědný za malé pohyby v kterékoli rovině, zatímco akcelerometr je zodpovědný za otáčení displeje.Pokud jsou však obě zařízení ve vašem zařízení nainstalována, reaguje na různé pohyby mnohem lépe a rychleji.

Na co je gyroskop?

Gyroskop se používá pro různé účely.Například v mnoha zařízeních je možné třepáním používat různé funkce.Třepání může například přijmout hovor nebo přepnout skladbu v přehrávači.

Gyroskop se samozřejmě také používá ve hrách.A ačkoli většina roleakcelerometr, spojený s gyroskopem, se hra stává mnohem zajímavější díky realistickému obrazu, když je vstup do zatáčky na virtuálním stroji podobný výletu na skutečném autě.