Co je to geolokace v telefonu?

Geolokace je určení skutečné polohy elektronického zařízení, kterým je v našem případě smartphone nebo telefon.Geolokace není vázána na satelitní systémy, umístění lze určit podle umístění stanic celulárních sítí.Nebo například připojením k internetu.

Proč je geolokace nezbytná?To může být nezbytné pro umístění osoby (smartphone).Představte si, že jste aplikaci ve svém smartphonu otevřeli a musíte se dostat na určitou ulici.K získání přesné trasy potřebuje aplikace znát vaši přesnou polohu.Další příklad: nahrajete fotografii do sociální sítě a chcete-li zjistit umístění, kde byl tento obrázek vytvořen, musíte použít geolokaci.

Jak mohu povolit geolokaci v chytrých telefonech Android?

upozorňujeme na skutečnost, že výrobci mobilních zařízení mohou používat různé firmware, které mění vzhled skořápky, a často jména v nabídce.Ukážeme příklad na skladové verzi systému Android 4.4.

Přejděte na „Nastavení“.

Vyhledejte sekci „moje poloha“ nebo „umístění“.

Zaškrtněte políčko vedle položky „Přístup k mému umístění“.

V případě potřeby vyberte svou polohu pomocí satelitů GPS a /nebo síťových souřadnic.

V případě potřeby můžete geolokaci nakonfigurovat pomocí aplikace, která potřebuje znát vaši polohu.Kliknutím natlačítko nabídky v aplikaci budete automaticky přesměrováni do požadované části nastavení.