Co je to Apple ID?

chytré telefony iOS založené na systému iOS jsou jedním z nejpopulárnějších na světě, poptávka po nich je obrovská.Rusko neprošlo kolem, kde jsou chytré telefony iPhone také velmi rády.Uživatelem zařízení iPhone je často osoba, která dříve zařízení Android používala.Určitě tedy bude mít otázky ohledně používání svého nového zařízení, protože iOS a Android mají významné rozdíly.Co je například Apple ID?

Apple ID je ověřovací systém, který se používá ve velkém počtu produktů Apple, včetně App Store a iCloud.Proč potřebuji Apple ID?Je to jednoduché: ve skutečnosti je Apple ID účet, pomocí kterého můžete přistupovat ke službám Apple.Předpokládejme, že potřebujete stáhnout aplikaci z App Store, k tomu potřebujete identifikátor, tj. Apple ID.Můžeme říci, že se jedná o podobný účet v operačním systému Android.

Apple ID obsahuje osobní informace o uživateli a jeho nastavení.Například se rozhodnete přihlásit k vašemu Apple ID na novém iPhone, v takovém případě zařízení automaticky přijme nastavení, která byla uložena v tomto identifikátoru, takže počáteční proces nastavení zařízení bude výrazně urychlen.

Apple nezakazuje použití několika různých Apple ID, pokud je to nutné, ale uživatel musí pochopit, že kombinování více identifikátorů není možné.

Apple ID je také velmi důležitou součástí při ztrátě zařízení, protože umožňuje povolit funkcihledat chybějící iPhone, iPad atd. a také je vzdáleně blokovat, a to takovým způsobem, že se zařízení ve skutečnosti změní na „cihlu“ - nebude možné jej použít.

Použití funkce zámku iPhone však vytvořilo podvodný systém, na který, bohužel, naráží mnoho majitelů stejného iPhone.Sečteno a podtrženo: na nějakém fóru nebo sociální síti je jiný uživatel (často jménem krásné dámy) vtlačen do důvěry ve vlastníka iPhone, který neúnavně prosí, aby její Apple ID bylo uvedeno na jejím smartphonu, aby něco zkontrolovalo.Jakmile uživatel zadá uživatelské jméno a heslo, je iPhone okamžitě zablokován podvodníkem, protože to může provést vzdáleně ze svého osobního účtu.Chudí lidé poté odemknutí smartphonu vyžadují určitou částku.Zpravidla mluvíme o tisících a dokonce desítkách tisíc rublů.Lidé jsou často nuceni platit, i když odemknutí smartphonu pomocí šeků je možné prostřednictvím podpory Apple, bude to však nějakou dobu trvat - často více než jeden týden.Podívejte, nespadejte na tento trik.