Co je synchronizace na telefonu se systémem Android?

Většina moderních smartphonů provozuje operační systém Android, který zabírá velkou část trhu.Mimochodem, hlavním vývojářem je internetový gigant Google.

Systém lze propojit s účtem a tento účet je poštovní schránka Gmail.com, která rovněž patří společnosti Google.Velmi pohodlné: máte jeden účet, který můžete použít v různých službách Google, včetně zařízení Android.Můžete dokonce použít jeden účet na více zařízeních.Účet je však nezbytný, aby bylo možné stahovat aplikace z Obchodu Google Play a synchronizovat data.O posledním bodě si promluvíme podrobněji.

Co je to synchronizace dat?

Zjednodušeně řečeno, synchronizace je výměna dat mezi zařízením a účtem.Zde je nejjednodušší příklad: v telefonu máte spoustu telefonních čísel, která se obávají ztráty.Nejedná se o problém - synchronizujte zařízení se serverem a nyní, i když smažete všechna čísla (je lepší to samozřejmě neučinit), lze je obnovit synchronizací.Souhlasím, je to velmi pohodlné.

Je zajímavé, že některé společnosti nabízejí své vlastní služby jiné než Google.Umožňují také synchronizovat informace a obnovit je v případě problémů.Pokud máte obavy o bezpečnost, můžete použít několik služeb ukládání dat s následnou synchronizacídata.

Existuje zajímavý bod: pokud ve svém účtu vytvoříte kontakt, po kterém dojde k synchronizaci (mimochodem, obvykle se stane automaticky, jakmile zařízení získá přístup k internetu), bude kontakt ve vašem zařízení.Nastavení můžete samozřejmě změnit.

Jak nastavit synchronizaci?

Je to velmi jednoduché.Přejděte do nastavení a vyberte svůj účet Google:

Nyní vyberte svůj účet:

V případě potřeby zaškrtněte políčka a potéklikněte na tlačítko „Sync“:

Samozřejmě musí být všechny akce provedeny při připojení k internetu.

Pokud ještě nemáte účet Google, musíte si jej vytvořit.