Co je stylus v telefonu?

Stylus se obvykle nazývá počítačové pero, které obvykle najdeme na chytrých telefonech nebo tabletech.Stylus je malá hůlka se speciální špičkou.Hůlka může být vyrobena z plastu nebo kovu, ale pro špičku lze použít speciální materiál.Dotykové pero je potřeba k ovládání zařízení nebo k kreslení grafického tabletu.

Stylusy byly nejúspěšnější na začátku a v polovině roku 2000.Poté byly použity kapesní PDA, jejichž řízení bylo svěřeno stylusu.Teprve poté byly stylusy použity pro odporové obrazovky, které stejně jako každý jiný ostrý předmět reagovaly stejně na tlak dotykového pera.Takový stylus však nepoškrábal obrazovku kvůli měkké špičce.

S příchodem známých chytrých telefonů a tabletů se věci změnily.Nestačí použít jednoduchý stylus pro kapacitní obrazovku, protože obrazovka na jeho dotek vůbec nereaguje.Je nutné použít stylus se speciální špičkou, uvnitř kterého je magneticky vodivý kroužek, cívka nebo kovové piliny.

Mimochodem, také určuje náklady na stylus.Pokud je nejjednodušší stylus pro odporové obrazovky poměrně levný, odhaduje se cena stylusu pro kapacitní obrazovky několikanásobně vyšší.

V současnosti jsou stylusy vzácné.Důvodem je skutečnost, že většina uživatelů je nepotřebuje, protože všichni jsme se smartphonyVyrábíme pomocí rukou, navíc může stylus zvýšit cenu zařízení.Existují však zařízení, u kterých se určitě vyplatí používat stylus.Jedná se například o grafický tablet.

Série Galaxy Note používá stylus několik generací.Pokud chcete, jedná se o značkovou vlastnost tohoto zařízení, kterou výrobce nehodlá opustit.