Co je RAM v telefonu?

Stejně jako v případě známého počítače moderní smartphony používají RAM - paměť s náhodným přístupem (v angličtině, RAM - RAM s náhodným přístupem).RAM je paměť s náhodným přístupem, těkavá část systému, která během operace ukládá programový kód, vstup, výstup a střední data, která procesor zpracovává.

Zjednodušeně řečeno, čím více paměti RAM se v telefonu používá, tím rychleji zařízení pracuje, protože RAM určuje počet procesů, které vaše zařízení může zpracovat.I když to není úplně pravda, protože rychlost zařízení závisí na mnoha dalších parametrech.

Dnes zřídka vidíte telefon, jehož RAM je menší než 256 MB.Naopak, množství RAM neustále roste.Mnoho zařízení, zejména vlajková loď, podporuje několik GB paměti RAM.To mimochodem umožňuje nejen spouštět více aplikací, ale také používat aplikace, u kterých je pro normální provoz minimální množství paměti RAM, například 1 GB.

Zdá se, že čím více paměti RAM v zařízení, tím lepší.To je pravda, ale existují určité nuance.Takže v nejnovějších chytrých telefonech, i když načítáte zařízení z, řekněme, 3 GB RAM, může zůstat jen 1,5 GB volné paměti, i když v 99% případů to stačí.

Jak vymazat RAM v telefonu?

Není zde nic složitého.Můžete použít standardní funkci a odebrat aplikace z onlinepřejetí paměti.To znamená, že samotné aplikace nejsou odstraněny, ale informace o nich jsou „vymazány“ z paměti RAM.

Kromě toho můžete použít speciální programy, které odstraní informace o aplikacích z RAM stisknutím jediného tlačítka a uvolní místo.