Co je PUK kód v telefonu?

Když ve startovní sadě obdržíte SIM kartu, můžete vždy najít data na PIN kódu, který je analogem hesla.Musí být zadán při zapnutí telefonu, pokud ovšem není aktivována funkce PIN.Na stejném místě v startovací sadě najdete tzv. PUK kód a počet znaků v něm je 8, ale může se lišit v závislosti na regionu (v PIN kódu - 4 číslice).Co je to PUK kód?

PUK (z anglického osobního odblokovacího kódu) je nezbytný pro odblokování SIM karty.Pokud tedy třikrát zadáte nesprávný kód PIN, bude SIM karta zablokována.Chcete-li jej odemknout, musíte buď kontaktovat salon nejbližšího mobilního operátora spolu s pasem, nebo použít kód PUK, který vám ve skutečnosti umožňuje odemknout SIM kartu, aniž byste opustili svůj domov.

Je pozoruhodné, že s PUK1 můžete odemknout pouze SIM kartu, pokud byl použit PIN1, a s PUK2 můžete odemknout pouze PIN2, resp.

Dnes lze kódy PIN a PUK nalézt přímo na kartě, ze které jste vyjmuli SIM kartu.Vypadá to takto, kde jsou uvedeny všechny potřebné kódy (jsou skryté s ochrannou vrstvou při nákupu :)

Mimochodem, důležitým bodem je, zda lze PIN kód změnit například zpři použití nastavení telefonu nebude takový trik fungovat s kódem PUK, protože je přiřazen ke kartě pouze jednou provždy.