Co je přední fotoaparát v telefonu?

Pokud si vezmete téměř jakýkoli moderní smartphone, telefon nebo dokonce tablet, pak na zadní straně pouzdra najdete oko kamery.Možná se tento konkrétní fotoaparát v mobilních zařízeních nazývá frontální?

Vůbec ne.Ve skutečnosti se přední kamera nazývá ta kamera, která je umístěna na předním panelu a umožňuje pořizovat autoportréty (včetně selfies ).Téměř všechny chytré telefony jsou vybaveny předním fotoaparátem, ale často je obtížné si toho všimnout, protože kukátko je malé, například:

Ačkoli někteří výrobci dělají kukátko záměrně znatelné, zejména na tzv. Vlastních telefonech:

Přední kamera není nezbytná pouze pro vytváření autoportrétu, ale používá se také pro videohovory, které se v posledních letech staly populárnější.A i když před časem výrobci předních kamer nevěnovali velkou pozornost, nyní se vše změnilo - přední kamery mohou konkurovat hlavním kamerám v kvalitě střelby.

Mimochodem, nyní i pro fotoaparáty směřující dopředu začali používat blesk.Takové modely se v prodeji tak často nenajdou, ale všechno se může změnit.

Jak bylo uvedeno výše, existují tzv. vlastní telefony, které vám umožňují získat vysoce kvalitní autoportréty.Mezi tyto modely patří:

Sony Xperia C5 Ultra Dual

Nebo OPPO N3