Co je PPI v telefonu?

Někdy, když se podíváte na vlastnosti smartphonu nebo tabletu, najdete parametr jako PPI, vedle kterého je označena jedna nebo druhá číslice.Například PPI 401. Otázka zní - co tento parametr znamená?

PPI (z anglických pixelů na palec - pixelů na palec) - jednotka rozlišení obrazovky.Měřeno v počtu pixelů, které dopadají na jeden palec povrchu obrazovky.Například pojďme se rozhodnout o rozlišení 254 PPI.To znamená, že jeden palec povrchu (2,54 cm) obsahuje 254 bodů.V souladu s tím je každý obrazový pixel v tomto případě 0,1 x 0,1 mm.

Proč výrobci uvádějí tuto hodnotu?Odpověď je ve skutečnosti jednoduchá: čím větší je počet pixelů na palec (PPI), tím menší je rozměr samotného pixelu, což znamená, že na obrazovce zařízení neuvidíte zrnitost.

Má se za to, že lidské oko je schopné prohlížet pixely na obrazovce, kde PPI je 330-350.Pokud je číslo vyšší, je téměř nemožné nebo obtížné vidět pixely.Ukazuje se, že čím vyšší je PPI, tím lepší, i když je třeba poznamenat, že PPI 350 je dostačující k tomu, aby zrno nebylo vidět na obrazovce.Pokud je PPI například 250, můžete na obrazovce vidět pixely.Někdo tomu nevěnuje pozornost, pro někoho je to skutečný problém.

PPI se zvyšuje s rozlišením obrazovky.Například například PPI pro 5palcovou obrazovku smartphonu s rozlišením 1280 × 720 pixelů je 294 as rozlišením 1920 × 1080 pixelů se toto číslo zvětšuje na PPI 441. Souhlasím, rozdíl je velký.Ale musíte si pamatovat, že vysokoRozlišení může negativně ovlivnit autonomii zařízení.

Zde je příklad obrázku z obrazovky iPhonu, kde vlevo vidíme výrazně menší počet PPI, vpravo vpravo větší:

Jak můžete nahradit, rozdíl je viditelný pouhým okem.