Co je OTG v telefonu?

Ve skutečnosti jsme již na stránkách našich stránek zmínili OTG více než jednou a vy, vážení uživatelé, jste tuto zkratku často potkali, když se dozvíte o vlastnostech konkrétního smartphonu.Co je to velmi OTG?

USB OTG (z angličtiny On-The-Go) je funkce USB, která je navržena pro snadné propojení zařízení USB mezi sebou bez potřeby počítače.V praxi to znamená, že dvě zařízení podporující tuto funkci mohou být připojena přímo k sobě.Máte například fotoaparát a chcete tisknout fotografie.Nemusíte se připojovat k počítači, můžete jej připojit přímo k tiskárně a tisknout fotografie.Je pravda, že ve většině případů je vše mnohem jednodušší a OTG se obvykle používá k připojení USB flash disku k smartphonu nebo tabletu pomocí USB - v tomto případě můžete číst data přímo z flash karty.Můžete například spustit film na obrazovce zařízení, který byl následně stažen na paměťovou kartu.

Pro připojení se používá kabel OTG.Je to levné a vypadá to takto:

Existují rozbočovače OTG, které vám umožňují připojit několik různých zařízení!

Jak jsme vysvětlili výše, není nutné připojovat pouze USB flash disk.Lidé často připojují myš ke stejným tabletům nebo dokonce k chytrým telefonům.A funguje to!

Pokud jde o pevné disky, lze je připojit k smartphonu nebo tabletu, ale pouze za předpokladu, že jsou napájeny ze sítě, protoževyžadují velké investice do energie.

Video tutoriál

Které smartphony podporují funkci OTG?

Ve skutečnosti většina chytrých telefonů a dokonce tabletů tuto funkci dnes podporuje, takže nemá smysl předkládat seznam modelů - bude trvat více než jednu nebo dokonce dvě stránky.

Nicméně při výběru zařízení vám doporučujeme pečlivě si přečíst vlastnosti.Pokud potřebujete podporu OTG, nebuďte příliš líní, abyste se o tom dozvěděli předem, abyste si nehráli lokty později.