Co je monopod pro selfie (selfie stick)?

selfie je typ fotografie, ve které se uživatel zachytí na fotoaparátu.V současné době jsou selfie fotografie neuvěřitelně populární po celém světě, včetně naší země.

Přední kamera mobilního telefonu (smartphonu) se zpravidla používá pro selfie, která však vždy neumožňuje zachytit skupinovou fotografii nebo fotografii, na které by bylo vidět veškeré potřebné panorama.V takových případech je obvyklé použít pro selfie monopod (selfie stick) nebo, jak tomu říkáme, selfie stick.Jaké je toto zařízení?

Ve skutečnosti není nic neobvyklého stativ s jednou podpěrou („stick“), ke kterému můžete připojit mobilní zařízení.Hůl samotná je zpravidla vyrobena z plastu, v dražších modelech lze použít kov.Fotografická hůl má obvykle teleskopickou strukturu, to znamená, že umožňuje měnit délku monopodu.V některých modelech najdete zrcadlo, které vám umožní zjistit, která fotografie se ukáže.Pokud však na smartphonu existuje obrazovka, na které se zobrazuje budoucí fotografie, vypadá toto řešení poněkud podivně.

Jak funguje selfie stick?

V prodeji existuje několik možností pro selfie hole, které používají jiný režim pro fotografování.

  • Nejobvyklejší možností dneška je používání technologie Bluetooth.Sečteno a podtrženo, je to, že je tlačítko na úchytce monopodu, na které uživatel klikne.Připojení k zařízenípoužívá stejnou technologii Bluetooth.Tato možnost je dobrá, protože nemusíte používat žádné další dráty, můžete pořídit fotografii kdykoli.Mimochodem, monopody s ovládacím panelem jsou v prodeji, i když z toho se podstata práce nemění.
  • Mnohem jednodušší formou monopodu je nejběžnější hůl bez tlačítka.Tato verze selfie stick funguje jednoduše - musíte na smartphonu nastavit čas, vložit jej do stativu a počkat, až bude vyfotografována.Nevhodné?Ve srovnání s předchozí verzí s technologií Bluetooth se tato monopodová verze zdá být zastaralá.
  • Existují také selfie sticky pro některé modely smartphonů, které fungují pomocí jiné technologie.Například mohou být připojeny k monopodu pomocí konektoru pro sluchátka.Nevýhodou těchto produktů je, že je lze použít pouze pro některé modely chytrých telefonů.

Kolik stojí selfie stick?

Ve skutečnosti se jedná o levné zařízení - jeho cena může být jen pár dolarů, pokud hovoříme o zahraničních internetových stránkách.Nicméně i zde si můžete koupit levné modely monopodů za cenu několika stovek rublů nebo více.Jedním slovem, jedná se o rozpočtové příslušenství.

PS Mimochodem, v některých zemích je používání selfie holí již zakázáno.Pravda, mluvíme o zákazu sportovních akcí, jako je fotbal nebo tenis.Některé navštěvované umělecké galerie navíc plánují zakázat používání monopodů.