Co je MIUI v chytrých telefonech Xiaomi?

Bez softwaru se smartphone promění v cihlu, jak se dnes dá říci.Software je tzv. Firmware - sada nastavení hardwaru a softwaru umístěná v paměti zařízení.Takže MIUI je také firmware.

MIUI se vyslovuje jako „miyuay“.Jedná se o firmware založený na operačním systému Android vyvinutém společností Xiaomi, na zařízeních, u kterých je možné jej pozorovat.Protože se však jedná o firmware s otevřeným zdrojovým kódem, někteří vývojáři třetích stran jej přenášejí na zařízení jiných výrobců.

V době psaní je tento firmware jedním z nejpopulárnějších na světě, což není překvapivé vzhledem k počtu zařízení Xiaomi prodávaných po celém světě.Je to zajímavé především proto, že kombinuje nejúspěšnější řešení jak pro Android, tak iOS, která se používají na zařízeních Apple.

Xiaomi pro své zařízení obvykle vyrábí dva typy firmwaru: pro vývojáře a (vývojáře) a tzv. Stabilní.Firmware pro vývojáře často vychází a nová řešení se na nich obvykle testují, takže pro běžného uživatele je lepší stahovat stabilní firmware.Firmware se také dělí na Čínu a Globální.První firmware má pouze dva jazyky - čínštinu a angličtinu, zatímco druhý firmware podporuje mnoho jazyků, včetně ruštiny.A nezapomeňte na vývojáře třetích stran, kteří vytvářejí své vlastní verze firmwaru založené na MIUI.Existuje alespoň několik takových populárních vývojářů.

S každou novou aktualizací získává MIUI zpravidla nové funkce.Návrh se obvykle mění s významnými aktualizacemi, například při přechodu z MIUI 7 na MIUI 8. Návrh firmwaru je originální, i když nic nebrání uživateli nainstalovat launcher podle jeho chuti.

MIUI má spoustu skvělých funkcí, které často nepodporují jiný firmware.Mezi ně patří:

  • Dvojitá aplikace.Umožňuje klonovat aplikaci a používat dvě verze aplikace současně.
  • Blokování náhodných kliknutí.
  • Kolotoč tapety.
  • Připomínka DR.
  • Odesílání čekajících SMS.

A mnohem více.Zkuste to zjistit.