Co je LTE v chytrém telefonu nebo telefonu?

LTE (z anglického Long-Term Evolution - dlouhodobý vývoj) je standard pro bezdrátový vysokorychlostní přenos dat pro mobilní zařízení (a nejen), která pracují s daty.Často se označuje jako LTE 4G.

LTE je vývoj standardů GSM /UMTS.Účelem tohoto komunikačního standardu bylo zvýšit propustnost a rychlost pomocí metody digitálního zpracování signálu a modulace, které byly vyvinuty na konci minulého století.Bezdrátové rozhraní LTE není kompatibilní s 2G a 3G, a proto by mělo fungovat na samostatné frekvenci.

Kde mohu slyšet o LTE?

O LTE se můžete dozvědět například při revizi dalšího smartphonu, který podporuje tento standard, nebo při koupi smartphonu v obchodě, kde vás manažer ujistí, že si určitě musíte zakoupit zařízení s podporouLTEZčásti bude mít pravdu, protože pokud máte ve smartphonu LTE a podporujete technologii ve vašem městě, můžete přenášet soubory vysokou rychlostí pomocí bezdrátového internetu nebo například sledovat filmy v rozlišení FHD přímo na Internetu, pokud samozřejmě zařízení podporuje prohlíženíFilmy v plném rozlišení HD.

Rychlost LTE

Specifikace LTE je taková, že poskytuje rychlosti stahování až 326,4 Mbit /s a ​​rychlost nahrávání může dosáhnout 172,8 Mbit /s.Zpoždění přenosu dat je 5 milisekund.

Vlastnosti technologie LTE

Dosah stanice LTE ve skutečnosti závisí na síle záření, aniž by byl teoreticky omezen, ale na maximální rychlostiPřenos dat závisí na vzdálenosti od stanice a rádiové frekvenci.Limit pro rychlost 1 Mb /s je od 3,2 km (2600 MHz) do 19,7 km (450 MHz).V naší zemi mnoho operátorů pracuje na frekvencích 2600 MHz, 1800 MHz a 800 MHz.Nejčastěji používaným pásmem na světě je 1800 MHz.

LTE v Rusku a ve světě

Podle různých zdrojů je v době psaní více než 50% celkové populace Ruska v oblasti pokrytí LTE.V některých zemích je toto číslo řádově vyšší.Například implementace LTE v Jižní Koreji dosahuje 97%, v Japonsku - 90% a v Singapuru - 84%.

Oblast pokrytí v Rusku se neustále rozšiřuje, takže se očekává, že technologie LTE bude v budoucnu dostupná téměř po celé zemi.

Jak se připojit k LTE?

V první řadě musí předplatitel objasnit, zda to jeho mobilní operátor LTE podporuje.Pokud to podporuje, potřebujete smartphone s podporou této technologie.Poté musí předplatitel pouze provést připojení k mobilnímu internetu a pokud je to možné, bude připojení provedeno pomocí mobilní komunikace čtvrté generace (4G).Vezměte prosím na vědomí, že LTE je odkudkoli podporována i ve stejném městě.Například oblast pokrytí může být relevantní pouze pro určité oblasti města.

V některých případech je nutné vyměnit starou SIM kartu za novou, pokud nepodporuje nové technologie.Kromě toho, pokud plánujete používat vysokorychlostní internet, je lepší připojit neomezený internetjak při takové vysoké rychlosti je provoz spotřebován velmi rychle a co je nejdůležitější, téměř nepostřehnutelné pro účastníka.