Co je jádrem telefonu /smartphonu?

Stává se, že čtete informace o smartphonu, který se vám líbí, a pak narazíte na slovo jako jádro (v angličtině - jádro).Mnoho uživatelů nechápe, co je v sázce, a proto se obracejí na operační systémy o pomoc.O čem tedy mluvíme?

Verze jádra je uvedena v nastavení smartphonu.Přejděte do části „O zařízení“ a podívejte se naproti této položce („Verze jádra“ nebo Verze jádra v anglickém jazyce) sadu písmen, číslic a často symbolů:

V tomto případě mluvíme o jádru jako o ústřední části operačního systému, který poskytuje aplikacím koordinovaný přístup k prostředkům zařízení, jako je paměť, čas procesoru, hardware atd.Jednoduše řečeno, jádro je zodpovědné za interakci mezi softwarovou částí systému a hardwarem.Chcete jednoduchý příklad?Předpokládejme, že stiskem vypínače zapnete obrazovku zařízení, systém „vidí“, že jste stiskli tlačítko, a sdělí softwaru, že je nutné zapnout obrazovku.Všechny procesy procházejí jádrem zařízení.

Mimochodem, pokud si myslíte, že jádro má pouze operační systém Android, mýlíte se, protože jádro má také jiné operační systémy.

Je důležité si uvědomit, že existují vlastní jádra (ve výchozím nastavení je na zařízení nainstalováno jádro akcií), které například umožňuje přetaktování procesoru, protože tato funkce je blokována v jádru skladu.

A nezapomeňte na jádra procesorů.Jejich číslo je obvykle uvedeno v technických specifikacíchzařízení, například 8jádrový procesor takový a takový.