Co je ISO v kameře telefonu /smartphonu?

Čím dražší je smartphone, tím lepší obvykle vzlétá.Kvůli čemu?Především díky dobrému modulu kamery.Ale to nestačí k získání dobrého výstřelu, potřebujete dobře vyladěný software.V takovém případě vám fotoaparát umožní pořídit obrázky slušné kvality, a to i v automatickém režimu.

Často mají zařízení mnoho nastavení.Obyčejný laik je pravděpodobně nebude potřebovat, ale osoba, která je spojena s fotografií, se může hodit.Jedna z položek nabídky nastavení se nazývá ISO.Co to znamená a na co se používá?

Zde je v nastavení smartphonu Samsung:

Ve výše uvedeném případě je nastaven na režim „Auto“, ale můžete jej změnit na režim vybraný v manuálním režimu:

Tato volba je nutná, pokud chcete vylepšit rámeček při zhoršených světelných podmínkách.Pamatujte, že čím vyšší je parametr ISO, tím vyšší je fotocitlivost matice a čím vyšší je fotocitlivost matice, tím více světelných obrazů lze získat.

Jinými slovy, vše je jednoduché, ale ve skutečnosti je vše mnohem složitější.Proč?Protože zvýšení ISO také vede ke zvýšení množství „šumu“ - to se obvykle nazývá zkreslení přítomné v obrazu.Pokud tedy chcete použít ISO v manuálním režimu, důrazně se doporučuje pořídit zkušební snímek, abyste pochopili, který mezní parametr ISO by měl být použit ve vašem případě bez výskytu „šumu“ a jiných zkreslení.

Některé fotoaparáty jsou schopny fotografovat na nejvyšší možné úrovniHodnota ISO s malým nebo žádným šumem.

Vizuální rozdíl: