Co je HotKnot v telefonu se systémem Android?

Pokračujeme v mluvení o zajímavých čipech, které se nacházejí v moderních smartphonech založených nejen na Androidu.Dnes budeme mluvit o technologii, jako je HotKnot.Co jsi o ní nikdy neslyšel?To není překvapivé, protože u nás to není běžné.

Technologie HotKnot byla vytvořena v roce 2013 a je podporována smartphony založenými na procesorech MediaTek.Je to nezbytné pro přenos dat.Obecně známe mnoho technologií přenosu, například NFC, ale MediaTek nabídl něco nového.Mimochodem, toto je technologické logo:

Podstatou je toto.Předpokládejme, že potřebujete přenést nějaký soubor do smartphonu přítele, ať už je to video.Na obou zařízeních musíte povolit funkci HotKnot.

Dále musíte vybrat soubor, který chcete odeslat: obvykle na něj musíte kliknout, klepněte na „Sdílet“ a poté vyberte HotKnot.A teď, pozor, musíte obě zařízení přiblížit k displejům tak, aby mezi nimi byla malá vzdálenost, stačí jen 1 cm.

V tomto případě začne přenos dat okamžitě.Ale jaký protokol?Přes wifi!Ano, ano, Wi-Fi je v tomto případě automaticky zapnuta na obou zařízeních, ale data jsou přenášena přes internet.Plus - vysokorychlostní přenos dat, mínus - ne všude je možnost využití Wi-Fi a internet v zásadě.

Podle západních médií je tato technologie v Číně nejrozvinutější.