Co je GLONASS ve smartphonu a jak to funguje?

Zkratka GLONASS znamená Global Navigation Satellite System.Ne každý ví, že oficiální začátek vývoje GLONASS byl propuštěn v roce 1976.V roce 2015 bylo oficiálně vyhlášeno dokončení systému GLONASS.Systém je konkurentem nebo, pokud chcete, analogem jiného satelitního navigačního systému - GPS (Global Positioning System).

Použití GLONASS ve smartphonu nebo telefonu vám umožní určit vaši polohu.Systém se používá například v navigačních programech, které používá mnoho uživatelů mobilních zařízení.

Jak zjistím, zda je ve smartphonu GLONASS?

Chcete-li zjistit, zda vaše zařízení podporuje GLONASS, můžete například přejít na stejný Yandex.Market a podívat se na specifikace vašeho smartphonu.Pokud je uvedeno, že je GLONASS podporován, pak je.Jen buďte opatrní: výrobce může vyrábět několik podobných zařízení, z nichž některá mohou mít podporu GLONASS, zatímco jiná ne.

Kromě toho se můžete dozvědět o systémové podpoře přímo z nabídky smartphonu.Chcete-li to provést, přejděte na nastavení navigačního systému.Pokud GLONASS stojí jako samostatná položka, je k dispozici podpora pro tento navigační systém.

Nakonec si můžete nainstalovat program, který otestuje navigační vlastnosti vašeho smartphonu.Nainstalujte jej, spusťte jej, jděte ven do otevřeného prostoru pro přesnější výsledek testu a chvíli počkejte, než aplikace detekuje satelity.Pokud mezi nimiExistují GPS i GLONASS satelity, gratulujeme - zařízení podporuje oba navigační systémy.GPS je obvykle označen ikonou s americkou vlajkou, GLONASS - s ruskou vlajkou.

Které smartphony podporují GLONASS?

Jen před několika lety bylo možné spočítat počet chytrých telefonů, které podporovaly GLONASS na prstech.Dnes se všechno změnilo a GLONASS se můžete setkat v obrovském počtu zařízení, včetně iPhone nebo Samsung.

Významnému zvýšení podílu smartphonů s podporou GLONASS pomohlo také to, že výrobci zařízení většinou nevyvíjejí čipové sady, ale nakupují je od jiných známých společností.Ten přidává do čipové sady podporu GPS i GLONASS.Velmi brzy tedy nebudou existovat smartphony, které GLONASS nepodporují - jako tomu bylo v minulosti s GPS.

Proč smartphone potřebuje GLONASS a GPS současně?

Je to jednoduché: někde je přesnost určování polohy lepší u GLONASS, někde s GPS a celkově oba systémy umožňují přesnější určování polohy zařízení, což je samozřejmě velké plus pro kupujícího smartphonu..

Například satelitní systémy se aktivně používají v navigačních aplikacích.A čím vyšší je přesnost polohování, tím méně je pravděpodobné, že řidič zmešká požadované otočení.

Jak používat GLONASS?

Stejně jako GPS.Zapněte podporu satelitního systému, otevřete aplikaci s mapami a pracujte s nimi.Pokud takovou aplikaci nemáte, stáhněte si ji z trhu Google Play, kde najdete spoustu bezplatných aplikací pro každý vkus.