Co je globální firmware Xiaomi nebo Meizu?

Firmware je operační systém ve své podobě, který je nainstalován na smartphonu nebo tabletu.Firmware se také nazývá instalační soubor, který obsahuje všechny potřebné soubory pro instalaci operačního systému.

Existuje tzv. Globální firmware.Tento výraz lze slyšet v konverzaci mezi uživateli chytrých telefonů Xiaomi nebo například Meizu.Co znamená globální firmware?

Globální firmware je firmware, který používá překlady do různých jazyků, včetně ruštiny (od slova global - global).Jako příklad si vezměte Xiaomi Redmi Note 3 Pro.Oficiálně pro něj výrobce nabízí „čínský“ a globální firmware MIUI.První se obvykle používá na domácím trhu, protože obsahuje pouze dva jazyky - samotnou čínštinu a angličtinu.Globální firmware MIUI podporuje mnoho jazyků.Přesvědčte se sami:

Meizu se svým firmwarem Flyme má také něco podobného, ​​ale výrobce šel dále a nabízí ruský jazyk pouze v chytrých telefonech určených k oficiálnímu prodeji (v době psaní).)Chytré telefony Meizu zakoupené v zahraničí jsou spokojeny s nedostatkem ruského jazyka, avšak s určitými akcemi je rusifikace možná, ale samotný proces nelze nazvat snadným.

Globální firmware je zkrátka dobrý, protože podporuje mnoho jazyků.