Co je e-mail a jak jej vytvořit?

E-mail (e-mail, z anglické elektronické pošty - e-mail) - jedná se o e-mailovou adresu, kterou uživatel v případě potřeby použije.S ním můžete odesílat a přijímat e-maily pomocí Internetu.

Přestože e-mail nemůže zcela nahradit běžnou poštu, výhoda je jasně na její straně.Důvody?Jsou jednoduché: v dopise můžete před odesláním něco opravit a doručení pošty obvykle trvá několik sekund, někdy i méně.Ke zprávě můžete připojit různé soubory, včetně elektronických dokumentů nebo obrázků.

Chcete-li odeslat e-mail jinému uživateli, stačí znát jeho e-mailovou adresu.Pokud je adresa nesprávná, systém vás na to upozorní.

Nejúspěšnější jsou poštovní služby vlastněné velkými společnostmi.Jedná se například o Gmail od Google, Yandex.Mail z Yandex, Mail.ru.

Nevýhody?Možná, možná obrovské množství spamu, který se naštěstí pokročilé e-mailové služby naučily filtrovat, a také zpoždění v doručování dopisů, které jsou však velmi vzácné.

Jak vypadá e-mail?

Vypadá to takto:

uživatelské jméno @ doménové jméno

Příklad:

[email protected]

doménové jménose mohou lišit.Například při registraci na Mail.ru si můžete vybrat název domény: nejde pouze o @ mail.ru, ale také například o @ list.ru.

Jak vytvořit e-mail?

A nyní pojďme k těm nejzajímavějším -vytvoření poštovní schránky.A protože je náš web primárně určen pro chytré telefony, vytvoříme krabici pomocí mobilního zařízení.Spusťte prohlížeč.

Jako první příklad si vezměme poštovní službu Yandex.Otevřete web yandex.ru a na hlavním klikněte na „Přihlášení“ v sekci „Pošta“.

Klepněte na tlačítko „Registrovat“.

Uveďte jméno, příjmení, uživatelské jméno a heslo, mobilní číslo - nepovinné.Je na vás, zda uvést skutečné jméno a příjmení.V budoucnu je lze změnit pomocí stejné poštovní schránky.

Když jsou údaje poskytnuty, klikněte na tlačítko „Registrovat“, nezapomeňte si přečíst podmínky uživatelské dohody.

Krabice byla vytvořena, můžete ji použít.

A v případě Gmailu je vše jednodušší - pokud máte smartphone smartphone Android, bude vaše schránka fungovat jako váš účet na smartphonu.A můžete jej vytvořit například prostřednictvím systémových nastavení.

Přejděte na „Nastavení“.

Další je část „Účty“.

Klikněte na tlačítko „Přidat účet“.

Vyberte účet Google.

Na otevřené stránce klepněte na tlačítko „Vytvořit účet“.

Vyberte, pro koho je účet určen pro sebe nebo pro dítě.

Uveďte jméno a příjmení.

Datum narození a pohlaví.

S budoucí e-mailovou adresou přijdete s jedinečnou adresou (jedinečnou v tom smyslu, že není v systému zaneprázdněna).

Potézadejte heslo dvakrát.Nezapomeňte na to.

Přečtěte si a pokud souhlasíte, přijměte podmínky použití.

Hotovo, účet byl vytvořen.

Nejen, že je vázán na váš smartphone, ale můžete jej použít jako e-mailovou adresu, protože vypadá jako [email protected].