Co je duální sim v telefonu?

Výraz Dual Sim v telefonu nebo smartphonu znamená podporu dvou SIM karet, z nichž jednu můžete použít například pro osobní volání a druhou pro pracovníky.Mnoho moderních smartphonů podporuje dvě SIM karty.

Je důležité si uvědomit, že existuje několik typů podpory pro dvě SIM karty.

Dual SIM Dual Standby (DSDS) nebo Dual SIM Standby (DSS)

Podstatou této technologie je, že obě karty SIM mohou být současně v pohotovostním režimu., ale zároveň je možné uskutečnit hovor pouze na jedné ze SIM karet.

Jak to vypadá v praxi?Hovor může přijít na kteroukoli ze SIM karet, ale jakmile začnete mluvit, druhá SIM karta nebude automaticky k dispozici.Pokud jí zavoláte, uslyšíte zprávu, že telefon předplatitele je vypnutý nebo mimo pokrytí sítě.

Tato technologie není vhodná pro uživatele, kteří jdou přijímat několik hovorů současně z různých karet SIM.Můžete však povolit podporu přesměrování hovorů z jedné SIM karty na druhou.

Dual SIM Dual Active (DSDA)

Toto je zajímavější technologie, protože na rozdíl od Dual SIM Dual Standby vám umožňuje přijímat hovory současně ze dvou SIM karet.A to vše proto, že v tomto případě se používají dva nezávislé rádiové moduly.

Tato možnost je pohodlnější a všestrannější, ale chytré telefony s technologií Dual SIM Dual Active mohou být o něco dražší (ne ve všech případech).