Co je cloud v telefonu Android a jak jej používat?

Někteří uživatelé již možná slyšeli o cloudu v telefonu.Okamžitě vyvstává otázka - jaké mraky mohou být v mobilním zařízení?Ve skutečnosti tato otázka překvapuje pouze ty lidi, kteří nemají příliš dobré znalosti o nejnovějších technologiích.

Možná vás překvapí, ale v telefonu není žádný cloud, protože se cloud nazývá tzv. Cloudové úložiště.Ukládání cloudových dat je online úložiště, ve kterém jsou uložena uživatelská data.Samotná data jsou umístěna na mnoha serverech.Je zajímavé, že uživatel si obvykle myslí, že jeho data jsou uložena na jednom serveru, i když ve skutečnosti mohou být umístěna na mnoha serverech současně umístěných v různých částech planety.

Proč potřebuji cloud v telefonu?

Jak bylo uvedeno výše, cloud je cloudové úložiště, což znamená, že je nezbytné k ukládání dat.Ale proč se ptáte, jestli je můžete uložit do telefonu samotného?Existují důvody.Jedním z nich je příliš mnoho dat, která se jednoduše nevejdou do paměti telefonu, ale je snadné je načíst do cloudového úložiště.

Cloudové úložiště má další výhody, zde jsou některé z nich:

  • Přístup k úložišti z jakéhokoli zařízení, které má přístup k internetu.
  • Schopnost organizovat spolupráci s údaji.
  • Minimální riziko ztráty dat i v případě selhání.
  • Některé společnosti navrhují používat cloudové úložištězdarma (zpravidla je poskytováno relativně malé množství paměti, musí být zaplacena příplatek).
  • Za všechny procesy zálohování a udržování integrity dat odpovídá poskytovatel cloudového úložiště.

Jak používat cloud?

Stačí stáhnout aplikaci cloudového úložiště, které používáte, a poté nakonfigurovat, jaká data budou stažena do cloudu.Nebo si je v případě potřeby stáhněte sami.Na tom není nic složitého.