Co je autofokus v telefonu?

Téměř žádný moderní smartphone nebo tablet se neobejde bez fotoaparátu.Navíc dnes výrobce zpravidla neinstaluje jednu kameru, ale dvě, včetně přední strany pro vytvoření autoportrétu.Obvykle používají tzv. Autofokus.Co je to?

Autofocus je systém, který automaticky zaostřuje objektiv fotoaparátu na jeden nebo více objektů.Ve výchozím nastavení je takový systém k dispozici téměř u všech kamer nainstalovaných v mobilních zařízeních, protože to je téměř jediný způsob, jak upravit ostrost snímku.Je však třeba poznamenat, že v některých zařízeních je možné zaostření upravit ručně.

Jak používat automatické zaostřování?Ve většině případů si jednoduše nevšimnete její práce, protože ostrost se automaticky upraví, jakmile zapnete fotoaparát nebo stisknete tlačítko spouště, to znamená, že zaostření je nastaveno nezávisle softwarem.Pokud se potřebujete zaměřit na konkrétní objekt, stačí na něj klepnout na obrazovce zařízení.

Automatické zaostření nefunguje vždy dokonale.V některých případech vám software nebo jiné faktory neumožňují určit objekt, vůči němuž chcete upravit ostrost, takže uživatel musí „pomoci“ svému smartphonu výběrem požadovaného objektu na obrazovce zařízení.Tyto problémy se však zřídka vyskytují a lze je řešit pomocí příští aktualizace nebo dokončete vrácení systému na výchozí nastavení.

Je možné bez autofokusu?Je to možné, ale nikdo vám nezaručí, že bude obraz jasný.Proto se důrazně doporučuje vybrat zařízení, které podporuje funkci, jako je automatické zaostřování.