
S přibližovacími senzory se v životě pravidelně setkáváme, protože našli široké uplatnění.Například v toaletě se přibližovací senzory používají v kohoutcích a sušičkách, které se zapnou, jakmile k nim přinesete ruku.A co je senzor přiblížení v chytrém telefonu nebo telefonu?
Obecně je to téměř stejné.Vezměte si smartphone, vytočte číslo někoho jiného a přidržte zařízení k uchu - obrazovka se vypne.Děje se to hlavně proto, aby na dotykových tlačítcích nedocházelo k náhodným kliknutím.Existuje však i jiný důvod - během konverzace by mohlo na obrazovce dojít k výraznému vybití telefonu, zejména pokud uživatel rád mluví celé hodiny.A tak výrobci dokázali řešit dva problémy jedním jednoduchým zařízením.

Senzor přiblížení lze zkontrolovat jiným způsobem.Je umístěn v horní části podvozku, obvykle vedle reproduktoru.Při vytáčení zavřete ruku malým oknem vedle reproduktoru a obrazovka zhasne - tento snímač přiblížení je funkční.
Samotný senzor má malou velikost.Na fotografii - společně s kamerovým modulem:

Takové senzory se používají ve všech moderních smartphonech, od iPhone po smartphony Android.
Problémy se senzorem přiblížení
Jako takový by neměl být problém se specifikovaným senzorem.Hlavní stížnost se může týkat nesprávné činnosti přibližovacího senzoru, když například nevypne obrazovku, když je zařízení postaveno do obličeje, nebo jej po konverzaci nezapne.Obvyklejen nakalibrujte obrazovku.

Ke kalibraci obrazovky se používají speciální aplikace, které lze stáhnout, a to i na oficiálních webových stránkách výrobce.Někdy je kalibrační funkce již zabudována do firmwaru.
V některých případech může být problém s senzorem přiblížení způsoben některým problémem ve firmwaru.V takovém případě byste se měli pokusit upgradovat zařízení na stejný nebo novější firmware.