Brzdy tablet nebo telefon na Android.Co dělat

Poměrně často slyšíte, jak si uživatelé zařízení založených na operačním systému Android stěžují: dobře se říká, že zpočátku telefon fungoval dobře a nedávno se začal strašně zpomalit.Samozřejmě vyvstává otázka - proč se to děje?Existuje mnoho důvodů, takže pojďme mluvit podrobněji o tom, jak vrátit výkon do vašeho zařízení.

Pro nová zařízení

Chtěl bych hned začít mluvením o nových chytrých telefonech nebo tabletech.Jakmile je zapnete, často se během používání rozruší vlysy.Existuje několik možných možností:

  • Zastaralý nebo vlastní firmware.
  • Závada v samotném zařízení.
  • Mrznutí a brzdy jsou při používání zařízení konstantní.

Podle prvního odstavce.Pokud mluvíme o zařízení, které jste si objednali v nějakém zahraničním obchodě, pak buďte připraveni na to, že prodejce může nainstalovat neoficiální firmware, který je pro zařízení nesprávně optimalizovaný.Co se od vás vyžaduje?Aktualizujte jej na oficiální a pokud možno na nejnovější existující verzi.S tím byste neměli mít žádné problémy, protože existuje takové nádherné fórum jako w3bsit3-dns.com.RU, kde je vše dokonale žvýkáno.

Druhý okamžik.Pokud je nainstalován tovární firmware a mluvíme o jeho nejnovější verzi, nezapomeňte provést úplné resetování dat.O tomto postupu jsme hovořili dostatečně podrobně, takže se nebudeme opakovat.Řekneme pouze, že tento nejjednodušší postup pomůže vyřešit problém v systémuve většině případů.

Pokud jde o poslední odstavec, někdy mají výrobci rovněž dohled.Například velmi slavná společnost před několika lety vydala velmi zajímavý smartphone s 5palcovou obrazovkou a rozlišením Full HD, ale s hardwarem nebylo všechno tak hladké: zřejmě pro ekonomiku byl zřejmě nainstalován slabý a již zastaralý procesor, který nebylschopny se vypořádat se svými povinnostmi.Navzdory 2 GB paměti RAM není procesor „dostačující“, takže i při otáčení stránek na obrazovce jsou viditelné vlysy.A žádné blikání zařízení v tomto případě nepomůže.Zbývá jen smířit se skutečností.

Hledáme příčinu brzd ve vašem zařízení

Pokud jsme hovořili o nových zařízeních Android výše, pojďme nyní hovořit o případech, kdy nějaký druh smartphonu nebo tabletučas pracoval dobře, a pak se náhle začal zpomalovat.

Zastavte nepotřebné aplikace

Prvním krokem je deaktivace některých aplikací, které běží na pozadí, a pohlcení zdrojů vašeho zařízení.Zdá se vám, že jste nainstalovali aplikaci a zapomněli na ni, a mimochodem, lze ji spustit, a proto využívá cenné zdroje.

Co děláme?Jdeme do nastavení, hledáme sekci „Aplikace“, vybereme pracovní procesy a ve skutečnosti uvidíme několik procesů, které by se vůbec neměly používat.

Kliknutím na ikonu aplikace ji můžete zastavit.

Pokud aplikaci nepotřebujete, jednoduše ji odeberte. Samozřejmě mluvíme pouze o aplikacích, které jste sami nainstalovali.Neodstraníte pouze systémová, protože potřebujete root-práva a kromě toho jejich odstranění může vést k problémům se samotným zařízením: pokud se něco pokazí, zařízení se snadno změní v cihlu.Buďte opatrní.

„Zavřít“ nepotřebné aplikace

Nezapomeňte vymazat paměť spuštěných aplikací.K tomu zařízení obvykle používá tlačítko nebo dlouhé stisknutí tlačítka umístěného na spodní straně zařízení.

Ve skutečnosti, pokud gadget nemá dostatek paměti RAM, měl by automaticky ukončit (uvolnit z paměti) některé aplikace, ale jak ukazuje praxe, vždy se tak nestane a ne každýzařízení.

Vymazání mezipaměti

Zkuste vymazat mezipaměť zařízení.To není obtížné, protože čištění je zajištěno na každém zařízení, ale proces se může mírně lišit.Například v obvyklém systému Android bez doplňků musíte přejít do nastavení, vyberte sekci „Paměť“ - „Mezipaměť“ („Data mezipaměti“).

Klikněte na označenou položku a vymažte mezipaměť.

Odstranění nepotřebných souborů ze zařízení

Problém s brzdami může nastat, pokud je zařízení zcela zaplněno soubory.Chcete-li problém vyřešit, stačí vymazat paměť.Můžete odstranit například aplikace, fotografie, videa atd.

Co když nic nepomůže?

Pokud žádná akce nepomůže, pravděpodobně jde o triky virunebo škodlivý soubor.Naštěstí používejte antivirus pro zařízení Android, ve většině případů jsou zcela zdarma.Pokud antivirus nic nenajde, uložte všechna data (zálohu) a obnovte zařízení do továrního nastavení.Nebo zkuste nainstalovat novější firmware.