BeiDou: co je to ve smartphonu?

Když se podíváte na nákup nového smartphonu, podíváte se nejen na jeho vzhled, ale také na specifikace.V charakteristikách můžete často vidět takový svazek: GPS /GLONASS /BeiDou.Pokud je s GPS a GLONASS jasné, co je BeiDou?

BeiDou (číst jako Beidou) je čínský satelitní navigační systém.Byl uveden do komerčního provozu v roce 2012 a do roku 2020 dosáhne plné kapacity.

Ve skutečnosti jde o analog GPS a GLONASS - tyto dva systémy jsou standardně podporovány většinou nových smartphonů.Nedávno k nim byl přidán navigační systém BeiDou, takže ve sloupci vlastností satelitní navigace můžete často vidět podporu tří satelitních navigačních systémů - GPS, GLONASS a BeiDou.

Mnoho chytrých telefonů již získalo podporu BeiDou, ale ještě ne.To se provádí primárně čínskými společnostmi, ale existují společnosti z jiných zemí, například Samsung, které na mnoha svých zařízeních podporovaly BeiDou.

A co to všechno pro uživatele, ptáte se?Ve skutečnosti je uživatel zařízení vítězem.Podívejte se, každý navigační systém má své klady a zápory, ale ať už je to ve spojení, umožňují vám přesněji umisťovat zařízení na satelity.A nezapomeňte, že když je internet zapnutý, dochází k určování polohy včetně na něm.Čím více zdrojů, tím přesnější je umístění uživatele se zařízením.Samozřejmě zde není nic špatného, ​​solidní plusy.

Bv budoucnu bude BeiDou pravděpodobně podporovat téměř všechny chytré telefony, jako tomu bylo v případě GPS nebo GLONASS.