Barometr na telefonu: co to je?

Barometr je zařízení, které umožňuje měřit atmosférický tlak.Prvním barometrem byla rtuť, kterou vymyslel roku 1644 matematik a fyzik Evangelista Torricelli z Itálie.S poklesem tlaku se rtuť ve zkumavce snížila, se zvýšením se zvýšila.

Barometr také umožňuje předpovědi počasí.Například před špatným počasím se tlak sníží a při rostoucím počasí se očekává, že bude dobrý.Také údaje o změnách tlaku jsou užitečné pro tzv. Lidi citlivé na počasí - ty, kteří znatelně reagují na změny počasí.Takže se snížením tlaku mají někteří lidé nepohodlí a někdy i bolest.Pokud víte o nadcházejícím poklesu tlaku, můžete například odmítnout tvrdou práci, abyste nezatěžovali své tělo.

Dnes lze barometr dokonce najít ... na smartphonu nebo tabletu!Proč je tady potřeba?Budete překvapeni, ale je to součást systému GPS.Ukázalo se, že snímač atmosférického tlaku vám umožňuje měřit výšku, ve které je osoba, a tím přesněji a rychleji označovat umístění zařízení as ním i osobu.

Můžete však také použít barometr k zamýšlenému účelu - abyste zjistili aktuální atmosférický tlak.Chcete-li to provést, budete si muset stáhnout jednu z aplikací ve službě Google Play Market.Můžete také napsat do vyhledávání - „barometr“ a poté vybrat aplikaci, která vám vyhovuje.Hlavní věc je, že ve vašem smartphonu je nainstalován snímač barometrů (elektronický), bez kterého aplikace nebude fungovat.Nad -Snímek obrazovky aplikace Barometer HD.