Android System Webview: jaký program to je a je potřeba?

Určitě mnoho uživatelů otevře sekci „Aplikace“ a zapne zobrazení vestavěných aplikací - zde můžete vidět spoustu zajímavých věcí.Například aplikace jako Android System Webview - k čemu je a na co je?

Vše je jednoduché - jedná se o systémovou součást systému Android, druh analogu webového prohlížeče, který vám umožňuje procházet web.Pokud nic nerozumíte, vysvětlíme to podrobněji.Například používáte určitou aplikaci a narazíte na odkaz.Teoretické kliknutí na odkaz by mělo vést k tomu, že se otevře v prohlížeči, který je ve výchozím nastavení nainstalován, například ve stejném prohlížeči Google Chrome.Android System Webview vám však umožňuje otevřít odkaz přímo v aplikaci!Souhlasíte, je to docela pohodlné, protože jsou ušetřeny jak prostředky zařízení, tak uživatelský čas - otevření odkazu v aplikaci zabere o něco méně času než samostatně v prohlížeči.

Je pravda, že ačkoli Google v nejnovějších verzích Androidu neopustil tuto komponentu, vypnul ji.Proč?Protože odkazy, počínaje verzí systému Android 7, se otevírají prostřednictvím samotných aplikací, a pokud takové prostředky neexistují, bude odkaz otevřen v prohlížeči, který je standardně používán.

Můžete zkontrolovat, zda je ve vašem smartphonu povolena funkce Android System Webview (na některých vlastních firmwarech je povolena i na novějších verzích Androidu).Chcete-li to provést, přejděte do části „Nastavení“.

Další je část „Dodatky“.

Zapněte zobrazení systémuaplikace.

Najděte aplikaci Android System Webview.

Jak vidíte, máme to vypnuté.

Upozorňujeme, že aplikaci lze nainstalovat pomocí služby Play Market.

Protože v našem případě je aplikace již ve výchozím nastavení nainstalována, neexistuje tlačítko pro stažení.

Pokud jde o odstranění systému Android Webview, řekněme to - důrazně se nedoporučuje dotýkat se ho, zejména pokud je zakázán.To se však týká všech ostatních systémových aplikací.