Android One: co to je?

Android One je jednotné jméno pro řadu chytrých telefonů, které používají nemodifikovanou verzi operačního systému Android.Vezměte prosím na vědomí, že do této řádky nejsou zahrnuty vlastní chytré telefony Google (Pixel), ale fungují také na základě neupravené verze systému Android.

Zpočátku koncepce Android One znamenala, že nemodifikovaná verze Androidu by byla určena pro indický trh a její smartphony nejlevnějšího segmentu by jej přijaly, ale později byl Xiaomi Mi A1 propuštěn na základě Android One, který byl v mnoha zemích velmi úspěšný.co ovlivnilo vývoj této linie.

Formálně je Android One „zásobní“ verzí Androidu bez jakýchkoli předvoleb, které se mnohým uživatelům líbí tolik (obvykle výrobci smartphonů berou operační systém Android a na jeho základě vytvářejí vlastní verzi firmwaru, která obvykle zahrnujerůzné doplňky, aplikace atd.).Kromě toho projekt Android One zahrnuje aktualizaci několik let po spuštění smartphonu, což je také dobrá pomoc při nákupu.

Kromě neustálých aktualizací stojí za zmínku také pravidelné aktualizace zabezpečení, které smartphony Android One dostávají mezi první, a také využití nejnovějšího vývoje v oblasti operačního systému Android.

Příklad firmwaru založeného na Xiaomi Mi A1:

Android One: seznam smartphonů

Údaje jsou relevantní pro rok 2019.

Sharp X4

Nokia 2.1

Nokia 2.2

Nokia 3.1

Nokia 4.2

Nokia 5.1

Nokia 5.1 Plus

Nokia 6 (2018)

Nokia 6.1 Plus

Nokia 7 plus

Nokia 8 Sirocco

BQ Aquaris X2

BQ Aquaris X2 Pro

Kyocera X3

Kyocera S4

Sharp S3

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 Lite

Xiaomi Mi A3

General Mobile GM 8

HTC U11 Life