1. ledna 1970 a iPhone: Co je to chyba?

V únoru 2016 se objevily velmi zajímavé informace o operačním systému iOS.Uvádí se, že uživatelé slavného fóra Reddit dokázali odhalit kritická zranitelnost operačního systému.Sečteno podtrženo: když přenesete datum do 1. ledna 1970 a restartujete iPhone nebo iPad se změní na cihlu.

Jako obvykle mnozí uživatelé brali tuto chybu jako vtip, zejména proto, že o ní mnoho zdrojů žertovalo.Jaké bylo překvapení majitelů zařízení, když se zařízení opravdu stalo cihly!

Postup je následující: museli jste přejít do „Nastavení“ - „Základní“ - „Datum“, přepnout přepínač „Automaticky“ do polohy „Vypnuto“ a nastavit datum 1. ledna 1970 a čas byl 1:00 dop.nebo 13:00.Po postupu bylo nutné zařízení restartovat.

Po restartu viděl uživatel toto - jablko na obrazovce a neustále:

Jaký je důvod této chyby?Jsou uvedeny následující verze:

  • Kód operačního systému iOS má operaci dělení pro aktuální čas a dělení nulou vede k chybě.
  • Časové pásmo na iPhonu nebo iPadu je za GMT, což může vést k negativní unixové časové značce, což zase vede k chybě.

Chyba byla relevantní pro iPhone a iPad, postavená na procesorech A7, A8, A8X, A9, A9X.

Pokud jde o vyřešení problému, vypadalo to takto, než Apple uvolnil opravu:

  • Aby bylo zařízení vypnuto, bylo nutné zařízení zcela vybít.Poté ji zapněte a zapněte.Tato metoda nefungovala ve všech případech.
  • Druhý způsob je mnohem složitější - baterii jste museli ručně odpojit.Ne každý to může udělat sám, tolik raději kontaktovalo službu.Tato metoda vždy fungovala.

V systému iOS 9.3 beta 4 vývojáři opravili chybu, v důsledku čehož by zařízení nemělo být spáleno, pokud zadáte datum 1. ledna 1970.Nemůžeme však nic zaručit, takže nedoporučujeme nastavovat uvedené datum.Nikdy nevíš co.